Buğra Kavuncu iddialara CNN TÜRK’te yanıt verdi | Video – HaberEvi Tüm Haberler

“Buğra Kavuncu, Meral Akşener sonrasının genel başkanlığına hazırlanıyor.” İYİ Parti’den ihraç edilen Ümit Özdağ, CNN TÜRK’te İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili bu iddiada bulunmuştu. Kavuncu da CNN TÜRK’e konuk oldu. İYİ Parti genel başkanlığıyla ilgili iddialara yanıt verdi. “Ben İstanbul İYİ Parti İl Başkanıyım. Benim genel başkanlıkla ilgili hiçbir temennim, hiçbir amacım, hiçbir planlamam, hiçbir tasarım yok. Ben en iyi şekilde İstanbul İYİ Parti İl Başkanlığını götürmekle mükellefim. Benim bir odak noktam var. O da İstanbul il teşkilatımla birlikte gene İstanbul’da bir başarı hikayesini baştan meydana getirmek” dedi.

Ümit Özdağ, Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu da öne sürmüştü. Kazakistan’daki bir dernekte aldığı devir üzerinden yüklenmişti. Kavuncu o suçlamayla ilgili de konuştu. “Benim bulunduğum 2007 ve 2010 tarihlerinde bu derneğe, orada etkinlik belirten bütün şirketler aza. Ve o dönemde benim yönetim kurulumda yer alan bir dernek, hiçbir şekilde herhangi bir örgütle irtibatlı değil” açıklamasını yaptı.

Kavuncu, kendisinin FETÖ ile ilişkisinin olmadığını savundu. Yargı sürecine işaret etti, “Türk yargısına konuyu ilettim. Beni alın, soruşturun lakin bana iftira atanlardan da bunun hesabını sorun” biçiminde konuştu.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir