Bayraktar TB2 “Cats” ile uçtu | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Önce Suriye’de Barış Pınarı Harekatı esnasında, sonradan da Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçları kullanıldığı için Kanada Türkiye’ye WeCam kamera ihracatını durdurdu.

Türkiye ise ithal ettiği kameranın yerine AselSan tarafından yerli olarak üretilen CATS kameralarını koydu. Bayraktar TB2 SİHA, Cats elektro optik keşif gözcülük yapma ve hedefleme sistemiyle ilk test atışını başarıyla gerçekleştirdi.

Türkiye’nin Milli SİHA’sı Bayraktar TB2, terör örgütlerine ve ahenkli ordulara karşısında başarısını tekrar tekrar ispatladı. Hem Türkiye’de hem de dünyada ayrı noktalarda manâlı operasyonlara imza attı. Sistemde kullanılan parçalara yasaklama gelince ise daha önce ithal edilen ürünlerin yerine yerli çözümler getirilmesi için düğmeye basıldı.

Kanada hükümetinin satışını durdurduğu ithal kamera sistemlerine yerine AselSan tarafından yerli olarak üretilen Cats kameralarının entegrasyon çalışmalarına başladı. Bayraktar TB2 BayKar Uçuş ve Eğitim Merkezi’nden kanatlarında RoketSan kadar geliştirilen mini zeki cephane kısaca MAM-L cansız mühimmatlarıyla havalandı.

Ulusal kamera sistemi Cats kadar yapılan lazer hedefleme ile başarılı bir atış gerçekleştirdi. Kasıt bütün isabetle vuruldu.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir