Bakanı Selçuk’tan “24 Kasım Öğretmenler Günü” mesajı – HaberEvi Tüm Haberler

Selçuk, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajına, “Mutlu çocuklar ve dinç Türkiye diyerek bir ortak gayede birleştiğimiz sevgili öğretmenlerim, kıymetli meslektaşlarım” ifadesiyle başladı.

Öğretmenlerin Türk milletinin ulusal varlığına ve geleceğinin inşasına tekrar tekrar olduğu gibi bugün de öncülük ettiklerini belirten Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

“Bu mukaddes mesleği tercih eden, onun getirdiği fiziki manevi sorumluluğu sırtlayan, öğrencisinin içindeki cevheri keşfeden, onlarda farkındalıklar yaratan, onların gözlerinin içine hep dikkatle bakan sizler, şu anda ekran karşısında, telefonun ucunda, bir mesaj kutusunda onları şefkatle sarmaya, yollarını aydınlatmaya, velilerinizi sabırla telkin ve teskin etmeye devam ediyorsunuz. İçinden geçilen salgın günlerinde tanık olduk ancak değişimler sizi durdurmuyor, yenilikleri cesur adımlarla karşılıyorsunuz. Eğitim sistemimizin kalitesini belirleyen yeganeliğin, içinizdeki bu meslek aşkı ve gözü kara adımlarınız olduğuna inanıyorum. Sizler, eğitimin yalnızca bir unsuru değilsiniz, eğitimin belli başlı karakterisiniz. Bu süreçte toplum nezdindeki öneminiz ve değeriniz bir kere daha sezgi edildi, itibarlı yeriniz zor kazandı.”

Her şartta vicdanıyla yol bölge, şefkatiyle güven veren her bir öğretmene, şahsı, öğrenciler, veliler ve bütün Türk milleti adına bir bir teşekkür eden Ziya Selçuk, “Evlatlarımızın aydınlık yarınları ve ülkemizin müreffeh geleceği sizin ellerinizde. Meslektaşınız olmaktan gurur duyduğumu bilmenizi istiyor ve Öğretmenler Günü’nüzü samimi olarak kutluyorum.” ifadesini kullandı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir