Bahçeli, Davutoğlu’nun görüşme talebini reddetti – HaberEvi Tüm Haberler

Gelecek Partisi Özel Kalem Müdürü Mehmet Aytekin, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker’e, “Kamuoyuna açıkladığımız ‘Bütün Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerimizi sunmak üzere, Sayın Genel Başkanımız, Sayın Genel Başkan Devlet Bey’den röportaj talep etmektedir” mesajını iletti.

Peşinde Ahmet Davutoğlu, Bahçeli ile röportaj talebini yazılmış bir metin halinde de MHP Genel Merkezi’ne yolladı. Yazıda, “Gelecek Partisi olarak 1 Kasım 2020 tarihinde 1. Herzamanki Genel Kongremizi gerçekleştirdik. 9 Kasım 2020 tarihinde ise ‘Bütün Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ önerimizi kamuoyu ile paylaştık. Bütün Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi’ teklifimizi arzetmek ve gündem ile ilgili genel istişarede bulunmak üzere görüşme başvurusunda bulunuyorum” ifadesine yer verildi.

5fb6724d2af1071f7cbc3562

Davutoğlu’nun imzalı yazısıyla gelen bu talebe Devlet Bahçeli, Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker yoluyla yanıt verdi. Çeliker, Gelecek Partisi Özel Kalem Müdürü Mehmet Aytekin’e gönderdiği yanıtta şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi ile Sayın Genel Başkan Ahmet Beyin, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi konusunda bir görüşme talebiniz var ise o konuda randevu verelim. Güçlendirilmiş parlamenter sistem konusu ile ilgili mülâkat talebinizi cevaplandıramıyorum. İyi çalışmalar dilerim.”

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir