Aydınlatılmış-Denizli otoyolu hangi illerden geçiyor? Açık Fikirli-Denizli otoyolu güzergahı – HaberEvi Tüm Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Açık Fikirli-Denizli otoyolunun fazla başarılı bir ihale olduğunu belirtmişti. AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, “Aydın-Denizli Otoyolu sözleşmesi imzalandı”, Milletvekili Şahin Tin ise, “Aydınlatılmış-Denizli Otoyolu Projesi‘nde ilk kazmayı vuruyoruz, incelemeler başlıyor” biçiminde sosyal medyadan paylaşımlarda bulunmuştu. Denizli Çevre yolu üstünde Salihağa kavşağında kazı çalışmalarının başladığı ve temel atma töreni için tüm hazırlıkların tamamlandığı görüldü. Otoyol projesinde fazla sayıda iş makinesinin yer aldığı görülürken, bölgede hummalı bir çalışmanın devam ettiği gözlemlendi. Peki, Kültürlü-Denizli otoyolu hangi illerden geçiyor? İşte Aydınlatılmış-Denizli otoyolu güzergahına dair teferruat..

5fb274e75cf3b00ae897c40b

Okumuş-Denizli otoyolu hangi illerden geçiyor?

İzmir’den başlayarak Okumuş, Denizli ve Burdur illerinden Antalya’ya uzanacak olan otoyol Ege’nin ve Akdeniz’in turizmini güçlendirecek.

5fb275165cf3b00ae897c411

Proje kapsamında İzmir-Antalya arasının 7 saatten 3 saate ineceği, İzmir-Aydın Otoyolu’nun devamı olan karayolu projesi, Denizli’den ve Burdur ilinden Korkuteli ve arkasından Antalya’ya ulaşacak. İki il arası uzaklık 4 saat kısaltılacak.

5fb275055cf3b00ae897c40f

Aydınlatılmış-Denizli otoyolu güzergahı

Kültürlü-Denizli Otoyol projesi bittikten daha sonra üzerinden Antalya ve İzmir’den geçiş yapacak olan turistler, Aspendos’tan Pamukkale ile Hierapolis ardındaki Kuşadası ve Didim, Efes, İzmir bölgesine çok sayıda geçiş olması bekleniyor.

5fb2752d5cf3b00ae897c413

Ege’nin projesi olarak belirlenen otoyol üzerinden İzmir’in Okumuş’ın ve Denizli’nin çoğu güzellikleri, dağları, termal kaynakları, arkeolojisi ve tarihi ile çok sayıda yurttaş bu yolu kullanırken Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya iline de çok faydası olacağı belirtildi.

5fb2754d5cf3b00ae897c415

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir