Aybüke öğretmenin annesi bir 24 Kasım’ı daha buruk geçirecek – HaberEvi Tüm Haberler

Şehit öğretmenin annesi Zehra Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıkamada, Aybüke olmadan bir Öğretmenler Günü’nün daha geldiğini, bu özel günlerin kendisini fazla üzdüğünü ve sevmediğini söyledi.

Kızıyla birlikte sadece bir defa Öğretmenler Günü kutlayabildiğini gösteren Zehra Yalçın, “Kızım hiç değilse bir Öğretmenler Günü’nü yaşadı. Hayatında en çok istediği şey öğretmen olmaktı, müzik öğretmeni olmaktı. Çok şükür oldu da ve Öğretmenler Günü’nü yaşadı. Kızımın birincil Öğretmenler Günü’nde birlikteydik. O anı hiç unutamıyorum. Tüm öğretmenler tek tek şarkı söyledi lakin Aybüke’nin söylemesi öbür bir güzeldi. O yanık ve hoş sesiyle Moğusa Limanı’nı söyleyince ‘Kızım, tüm arkadaşların güzel söyledi lakin seninki bir ayrı güzeldi.’ dedim. Çok mutlu oldu, ona fazla sevindi. Allah’ım bütün öğretmenleri esirgesin, korusun. Hiçbirini zorda ve darda bırakmasın. Hepsinin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu. 

Aybüke’nin lider ruhlu olduğunu ve Kozluk ilçesindeki okulunda ilk Öğretmenler Günü’nü kutlamasını kızının hazırladığını anlatan anne Yalçın, şöyle devam etti:

“Fazla hoş bir programdı, çok kalabalıktı. Salon tıklım tıklım doluydu. Gururla, neşeyle izledim yavrumu. Onların neşesi, coşkusu harikaydı. Yanına olmam ona farklı bir sevinç verdi. daima ‘Anneciğim iyi ki varsın, iyi ancak yanımdasın.’ derdi.” 

“MUTLU OLUYORUM, KIZIMIN ADININ BITMIŞ YAŞAYACAĞINI DUYUNCA”

Kızının arkadaşları ve devlet yetkililerinin kendilerini hiç yalnız bırakmadığını vurgulayan Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı:

“Arkadaşları kesintisiz arar, gelirler. Tanımadığımız halk müziği da arıyor, geliyor. Bir sürü manevi oğlum, kızım oldu. İnsanlar fazla sağduyu, Aybüke’m herkese mülk oldu. Cümbür Cemaat bağrına bastı. Herkes kabullendi. Yaşatmak için de ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Kütüphaneler, okullar, ne açılacaksa adını veriyorlar. Buna fazla seviniyor, mutlu oluyorum, kızımın adının baştan yaşayacağını duyunca. Allah razı olsun hediyeler gönderiyorlar.”  

Batman’ın Kozluk ilçesinde, 9 Haziran 2017’de, Belediye Başkanı Veysi Işık’ın aracına karşın PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda, karne dağıtım töreninin arkasında evine dışarı giden müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın ağır yaralanmış, kaldırıldığı Kozluk Devlet Hastanesinde şehit olmuştu.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir