YÖK, ülkelerinde atama yerine getirmek isteyen Azerbaycanlı doktorlar için devrede – HaberEvi Tüm Haberler

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, YÖK Başkanlığından Azerbaycanlı doktorların görev yaptığı 14 üniversitenin rektörlüğüne yazı gönderildi. Yazıda, Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşısında başlattığı saldırılar nedeniyle, Türkiye’de tıp fakültelerinde atama yapan Azerbaycanlı doktorların gereklilik duyulan tıbbi desteği karşılamak için gönüllü olarak ülkelerine gitmek üzere Azerbaycan Büyükelçiliğine başvurdukları anlatıldı. YÖK’ün yazısında, üniversitelerden konuya olumlu yaklaşılarak mevcut mevzuat kapsamında Azerbaycan vatandaşı doktorların talebinin değerlendirilerek gereğinin yapılması istendi. sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

"YÖK, ülkelerinde atama yerine getirmek isteyen Azerbaycanlı doktorlar için devrede – HaberEvi Tüm Haberler"

Son dakika… Azerbaycan ordusu, Ermenistan’a ait İHA’yı düşürdü – HaberEvi Tüm Haberler

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, sınır hattının Tovuz bölgesi yönünde Azerbaycan mevzileri üstünde buluş uçuşu yapan Ermenistan’a ait X-55 tipi İHA’nın vurularak düşürüldüğü belirtildi. Bakanlık, düşürülen İHA’nın fotoğraflarını paylaştı. sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

"Son dakika… Azerbaycan ordusu, Ermenistan’a ait İHA’yı düşürdü – HaberEvi Tüm Haberler"

Ermenistan’a ait mühimmat yüklü askeri araçlar tahrip edildi – HaberEvi Tüm Haberler

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusuna ait cephane depolarının imha edilmesinin ardından Ermenistan askerlerinin sıkıntığı yaşadığını belirterek, bu nedenle Ermenistan’ın tüm cephanesini çatışmanın en kuvvetli olduğu bölgede kullanmaya çalıştığını ifade etti. sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

"Ermenistan’a ait mühimmat yüklü askeri araçlar tahrip edildi – HaberEvi Tüm Haberler"

Gence’de kalp burkan hikaye… Hayatını kaybeden anne ve bebeği birlikte defnedildi | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Kucak kucağa uykuya daldılar, bir daha uyanamadılar. Ermenistan’ın füzeleri, Azerbaycanlı anne ve bebeğini vurdu. Ermenistan ordusu bir kere daha Gence’deki mesken yerlerini kasıt aldı. Olabildiğince pozitif zaiyat verebilmek için gece saatlerini bekledi. Balistik füzelerle evlerinde uyuyan sivilleri vurdu. Züleyha Şahmezerova ve 1 yaşındaki kızı Medine, cephe hattından kilometrelerce uzaktaydı. Ermenistan’ın füzeleri, uykuya dalmaya hazırlanan anne ve kızını vurdu. İkisi de saldırıda hayatlarını kaybetti. Ailenin babası Royal Şahmezerov da füze saldırısına kurban gitti. Geriye sadece ailenin…

"Gence’de kalp burkan hikaye… Hayatını kaybeden anne ve bebeği birlikte defnedildi | Video – HaberEvi Tüm Haberler"

Son dakika… MSB’den Ermenistan’a tepki, dünyaya çağrı! – HaberEvi Tüm Haberler

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ”Savaş suçu ve insanlık suçu işleyen Ermenistan, hemen de ateşkesi ihlal ediyor. Ermenistan ateşkeste bile sivil mesken yerlerine saldırıları sürdürüyor. Uluslararası kamuoyu Ermenistan’a aleyhinde sesini yükseltmelidir” denildi. sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

"Son dakika… MSB’den Ermenistan’a tepki, dünyaya çağrı! – HaberEvi Tüm Haberler"