AKP’li Mehmet İhsan Arslan disipline sevk edildi: ‘Parlamenter sisteme geçiş yakın’ demişti – HaberEvi Tüm Haberler

AKP Merkez Yürütme Kurulu’nun bugün gerçekleştirilen toplantısında, 22 ve 23’üncü dönem Diyarbakır Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine oy birliğiyle karar verildi.

AKP'li Mehmet İhsan Arslan disipline sevk edildi: 'Parlamenter sisteme geçiş yakın' demişti

AKP Merkez Yürütme Kurulu, 22. ve 23. dönem Diyarbakır Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ı, Disiplin Kurulu’na sevk etti. Arslan, 17 Kasım’da BBC Türkçe’de yayınlanan söyleşisinde “Parlamenter sisteme geçişin fazla uzaktan olmadığını düşünüyorum” demişti.

AKP Merkez Yürütme Kurulu’nun bugün gerçekleştirilen toplantısında, Mehmet İhsan Arslan’ın Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine oy birliğiyle karar verildi.

Oğlu Ali İhsan Arslan halen AKP’de milletvekili olan Mehmet İhsan Arslan, 17 Kasım’da BBC Türkçe’de yayınlanan söyleşisinde “Parlamenter sisteme geçişin çok uzaktan olmadığını düşünüyorum” demişti.

Arslan aynı söyleşide, çözüm sürecinin AKP kadar “Aman ha, bu bizi yakar” denilerek sonlandırıldığını da kaydetmişti.

“15 Temmuz kimyamızı bozdu bizim” diyen Arslan, şu açıklamalarda bulunmuştu:

“İlk aşamada askeri vesayet vardı, adım atamıyorduk. Ne vakit ancak önemli bir mücadeleyle askeri vesayeti ortadan kaldırdık, orada yılana sarıldık. İşbirliği yaptık.

Tahmin etmediğimizden fazla onlar işin içine girdi. Hatta onlar lokomotif oldu, biz arkada icraatta bulunduk. Sonra FETÖ’nün vesayeti gündeme gelmeye başladı. Biz bunu ayrım ettiğimizde irkildik. Ondan sonra da natürel kıyamet koptu. O güne dek hukuk içinde kalmaya en fazla uyarı gösteriyorken 15 Temmuz’dan sonra açık konuşmak gerekirse panikledik ve olayın vahameti aleyhinde ama yargıyı kullanarak başarılı olabileceğimiz kanaatine vardık.

Onların yargıyı kullanırken kullandığı tüm taktikleri, araçları, biz kullanmaya başladık, can havliyle.”

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir