AK Parti Sözcüsü Çelik’ten fazla sert tepki! – HaberEvi Tüm Haberler

AK Partili Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası adına yayımlanan basın açıklamasına tepki gösterdi. Çelik, “Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası adına yayımlanan iddiaya göre basın açıklaması, faşist ve ahlaksız bir dille Sayın Cumhurbaşkanımıza ve KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a saldırmaktadır. İftira ve nefret edilen şey suçu ile dolu bu metin bir yorumlama yok, karanlık bir zihniyetin tezahürüdür. Cumhurbaşkanımıza dönük olarak bu yapılanma kadar kullanılan ifadelere, siyasi ve hukuki olarak en sert karşılığı vereceğiz. İsmindeki ‘Türk’ sıfatını yargı etmeyen bu yapılanmanın güya açıklamasını bir ‘beşinci kol faaliyeti’ olarak değerlendiriyoruz. KKTC’nin ulusal iradesini hiçe sayan bu yapılanma, Rum Kesimi lideri ile görüşmesi öncesi KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ı gaye aldı ve Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük hadlerini aşan bir izah etme yaptı. Bu yorumlama Rum tezlerine biat etmek, Türkiye ve KKTC’ye düşmanlık etmektir” dedi.

‘KARANLIK BİR ZİHNİYETE YAKIŞIR’

Çelik, bu zihniyetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıs Türklerinin menfaatleri noktasındaki kararlı tutumunu ve Ersin Tatar’ın Kıbrıs Türkünün haklarına sahip çıkma iradesini sorun olarak gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin ve KKTC’nin meşru makamlarını gaye bölge bu sözde açıklama bir kara propaganda metnidir. Türkiye ve KKTC vatandaşlarının demokratik iradesini hedef almaktadır. Bu kara propaganda metnine imza atan zihniyet, demokratik değerlerden nasibini almamış zihniyettir. Rum liderine Cumhurbaşkanımızı ve KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ı şikayet etmeye kalkan bu çarpık zihniyetin siyasi pusulasının Türkiye ve KKTC düşmanlığı olduğu açıktır. Bu izah etme bütün Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC vatandaşlarına düşmanlık etmektedir. Demokratik değerlere düşman bu zihniyet, Cumhurbaşkanımızı ve partimizi amaç alarak iftiralarına devam etmiştir. Cumhurbaşkanımıza karşısında Yunan ve Rum faşistlerin diliyle konuştukları açıktır. Bu, onların hangi adrese belirtilen olduklarını da gösteriyor. Cumhurbaşkanımız Kıbrıs Türk davasının öz savunucusudur. KKTC’nin hakimiyet hakları ve menfaatlerinin korunması için en kuvvetli desteği vermektedir. Rum lidere yalvaranların, Kıbrıs Türk davasını güçlü olarak savunan Cumhurbaşkanımıza iftira atması ancak karanlık bir zihniyete yakışır.”

‘SORUMLU OLANLARI ŞİDDETLE KINIYORUZ’

“Bu metni kaleme alanların Kıbrıs Türk kimliğine en küçük bir aidiyeti olsaydı Rum lidere yaranmacı bir metin ile rezil olmaktan kaçınmaları gerekirdi” diyen Çelik, bu herif yapılanmaların, KKTC’nin hak ve hak mücadelesine ve Türkiye-KKTC kardeşliğine hiçbir şekilde gölge düşüremeyeceğini vurguladı. Çelik, “Bu yapılanmanın Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı ifadelerle siyasi ve yasal olarak sonuna kadar çaba edeceğiz. KTÖS’nın, Cumhurbaşkanımıza yalan ve iftiralarla saldırmasının arkasından EOKA siyasetine teslimiyet vardır. Kıbrıs Türklüğüne düşman bu siyasete geçit vermeyiz. Öğretmenlikle ve sendikacılıkla bağdaşmayan bu açıklama Kıbrıs Türk davasına ve Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırıdır. Rum tezlerine ve EOKACI siyasete biattir. Bu açıklamadan sorumluluk sahibi olanları kuvvetle kınıyoruz. Herkesi de kınamaya ve protesto etmeye ziyafet ediyoruz” ifadesini kullandı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir