ABD’deki sivil toplum örgütlerinden FETÖ’ye kınama – HaberEvi Tüm Haberler

Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) önderliğinde yayımlanan bildiride, Türk ve Müslüman toplumundan temsilciler FETÖ’nün darbe girişimini kınadı.

Bildiride, 15 Temmuz’un Türkiye Cumhuriyeti tarihinin manâlı milatlarından biri haline geldiği belirtilerek, “Kanlı, başarısız darbe girişiminin amacı fazla açık ve nettir: Ulusal ve manevi değerleri imha etmek, Türkiye’yi dış güçlerin veya düşmanlarının işgaline açık ülkü getirmek ve daha da önemlisi dini ve ulusal değerlerimizi kullanarak ülkenin iç bölünmesine gerektirmek.” değerlendirilmesinde bulunuldu.

Türk miletinin sergilediği dayanışma bağı ile ilk önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan edinmek üzere devleti yönetenlerin bölücülere izin etmediği vurgulanan bildiride, “Devlet ve ahali ittifakı bu kirli yapıyı büyük oranda silip atmış ve yerle bir etmiştir. Benzerlerine ise nefret salmıştır.” denildi.

“Bizler Türk Amerikan toplumu olarak bu terör örgütünü, yani Fetullahçı Terör Örgütü’nü kuvvetle kınıyor, lanetliyoruz.” ifadesine yer bahşedilen bildiride, bu örgütün çökertilmesi için ABD’deki yetkililer, Türk devlete ait makamları ile meslek birliğine eğlence edildi.

15 Temmuz gecesi tankların ve silahların önüne gövdesini siper ederek destan yazan Türk milletine de şükranlarını sunan STK temsilcileri, “Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek payidar kalacağını da bu vesile ile bütün dünyaya duyurmak isteriz.” ifadelerini kullandı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir