65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hangi illerde, kısıtlama saatleri neler? – HaberEvi Tüm Haberler

Koronavirüs vaka sayıları arttıkça il hıfzıssıhha kurulları yeni kararlar almaya devam ediyor. Bu kapsamda bazı illerde risk grubu içerisinde yer alan 65 yaş üstü kişiler için açıklanmış saatler aralarında sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Peki, bu iller hangileri?

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ İLLERDE? İŞTE KISITLAMA SAATLERİ

Eskişehir’de Kovid-19 tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstündekilerin 10.00 ile 16.00 saatleri arası dışarıda sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildiği bildirildi.

Gaziantep

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19 vakaları içerisinde 65 yaş üzerindekilerin hastalanma oranının önceki avuç içi tarafından yükselişte olduğunun tespit edildiğini belirterek “Bu koşul ölüm oranlarında da görülmektedir. Büyüklerimizin pazartesiden itibaren 10.00-16.00 saatleri haricinde dışarı çıkmaları yasaklanmıştır.” ifadesini kullandı.

Bursa

Bursa Valilğinden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve uzaklık kurallarının yanı sıra alınması gereken önlemlerin ayrı olarak belirlendiği duyuruldu.

Kentteki hasta ve temaslı birey sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayıları, 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorideki oranlarının düzenli peşine düşüp takip edildiği bildirilen açıklamada, “İlimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00-16.00 saatlerinde sosyal uzaklık kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine, bu saatler dışarıya kalan saatlerde sokağa çıkmalarının yasaklanmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Erzincan

Erzincan’da yeni herif koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dahilinde 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların 11.00-18.00 saatleri aralarında sokağa çıkmaları yasaklandı.

Ankara

Ankara’da yeni herif koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri zarfında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların nikah, cenaze, taziye, pazar yeri, sosyal faaliyetler gibi alanlara girişleri kısıtlandı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir