2020 KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte başlayacak? – HaberEvi Tüm Haberler

KYK yurt ve burs başvurusu ile ilgili son dakika gelişmeleri üniversite öğrencilerinin gündeminde yer almayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde üniversitelerde de yüz yüze eğitimin önümüzdeki aylarda başlayabileceğinin sinyalinin verilmesiyle birlikte KYK başvuruları bir defa daha gündeme geldi. Peki, süreçte son koşul ne?

KYK YURT VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK yurt başvurularının yapılacağı tarih ile ilgili hemen şimdi devlete ait bir tarih açıklaması gelmedi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her sene ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu sene yaşanan mucizevi işlem sebebiyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağına değinilmişti.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

YÖK üniversitelere gönderdiği yazıda, akademik takvimin 1 Ekim’den sonradan planlanması gerektiğini bildirmişti.

Üniversitelerde ikinci dönemin yüz yüze eğitim biçiminde gerçekleşeceği göz önüne alınırsa keza burs keza de yurt başvurularıyla ilgili kısa süre içerisinde açıklama yapılması bekleniyor

SON DAKİKA GELİŞMELERİ NEREDEN TAKİP EDİLECEK?

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecek. Gelişmeler Bakanlığın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) peşine düşüp takip edilebilir.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir