13 yaşındaki çocuğa tecavüz edenler ceza alacaklarını anlayınca yurt dışına kaçtı – HaberEvi Tüm Haberler

Hatay 1. Ağır Canice Mahkemesi’nde görülen davaya kadar, tecavüz dehşetinin yaşandığı sırada Ş.U. 13-14 yaşındaydı. Ufak kızın hayatını karartan birincil olay Ocak 2014’te yaşandı. Dosyaya göre, ailesine desteklemek için hafta sonları bir paketleme fabrikasında çalışan Ş.U., aynı fabrikada çalıştığı Selma Akın (41) ile birlikte eve dönüyordu. Akın bir zaman sonra, Ş.U.’yu öbür bir sokağa yönlendirdi. Ş.U. bir anda sıkıntılı olsa da duruma manâ veremedi. İkili kısa bir vakit yürüdükten sonra, sokağın içinde otomobili ile bekleyen Abdullah Gülücü’nün (30) yanında geldiklerinde durdu. Akın işbirliği içinde olduğu Gülücü’nün Ş.U.’yu cebren otomobile bindirmesine tezgâhtar oldu. Gülücü otomobilini hareket ettirirken Akın kendisine “Ş.’nin işini bitir geri getir seni burada bekliyorum” dedi. Gülücü, Ş.U.’yu, zeytinliklerin olduğu ıssız bir yere götürerek kendisine tecavüz etti. Gülücü ve Akın, Ş.’yi yaşananları ailesine anlatması halinde “Babanı öldürürüz, seni pavyona attırırız, tarlada ağaca bağlarız” sözleri ile tehdit etti.

OKUL YOLUNDA ALIKONULDU

 Minik çocuğa dehşeti yaşatan ilk olaydan bir ay sonra Ş.U. bu kez okula bu vesileyle alıkoyuldu. Yakup Gülücü (26), ağabeyinin de içinde olduğu araba ile Ş. U.’nun önünü keserek otomobile bindirdi. Gülücü kardeşler, tarlaların olduğu bir bölgeye götürdükleri Ş.U.’ya burada tecavüz etti. Aynı kişiler Ocak 2015’te de Ş.U.’yu, sokakta arkadaşları ile oyun oynadığı sırada zorla alıkoydu. Bu kez, Yakup Gülücü’nün yanı sıra, Mehmet Kibar Gündoğan (26), Nasreddin Halbaba (26) ve M.M. (26) de otomobilin içindeydi. Küçük çocuk mahkemede, tüm sanıkları bir bir tanı etti. Kimin, anılan gün, otomobilde hangi koltukta oturduğunu dahi anlatan Ş.U., laf konusu şahısların yanında olan M.M.’nin ise o gün kendisine dokunmadığını söyledi.

‘RUH SAĞLIĞI BOZULDU’

Bir sene süren tecavüz dehşeti ise Ş.U.’nun eniştesinin yönlendirmesi ile ortaya çıktı. 31 Temmuz 2015’te gözaltına alınan şüphelilerden Selma Akın açık havada, diğerleri verdikleri ifadede suçlamaları reddetti. Ancak Akın, ifadesinde Abdullah Gülücü ile birlikte hareket ederek Ş.U.’nun tecavüze uğramasına sebep olduğunu kabul etti. Akın, savcılık aşamasında ise verdiği birincil ifadenin zorlama aşağıda alındığını öne sürdü. Akın’ın, “Tanımıyorum” dediği Abdullah Gülücü ile bir yıl içinde 378 kere telefonla görüştüğü ortaya çıktı. Sanıklardan bir kısmı, savcılık sorguları sonrası tutuklandı. Ş.U. için alınan Hatay Adli Tıp Kurumu raporu ve alınan psikolog raporlarında, beden ve ruh sağlığının bozulduğu kaydedildi. Raporlarda, uğradığı tecavüzü doğrulayan bilgiler yer aldı.

İLK DURUŞMADA TAHLİYE

İlk duruşmada terhis edilip beş yıldır tutuksuz yargılanan sanıklardan Abdullah Gülücü 28 sene 9 ay, kardeşi Yakup Gülücü 37 yıl 8 ay, Selma Akın 14 sene, Nasreddin Halbaba ile Mehmet Zarif Gündoğan ise 36’şar sene 3’er ay hapis cezası aldı. Sanıklar Ö.M. (25), M.M. (26) ile M.N. (52) ise beraat etti. Sanıklardan Akın tutuklanırken, canice alan öteki sanıkların ise yurtdışına kaçtıkları öğrenildi. bu arada, bununla birlikte aynı mahallede yaşamış sanıklar ve mağdur çocuğun ailelerinin, Afganistan’daki iç savaş nedeni ile 1982’de Hatay’ın Ovakent Mahallesi’ne yerleştirilen Özbekler olduğu anlaşıldı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir