11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün koruması kaza yaptı: 1 ölü – HaberEvi Tüm Haberler

Kaza, geçtiğimiz Perşembe günü saat 16.45 sıralarında Şişli Büyükdere Caddesi Zincirlikuyu istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün koruma polisi E.D., öğle saatlerinde sokak üstünde 34 UJ 5696 plakalı otomobille Zincirlikuyu istikametine dürüst seyretmeye başladı. Şoför E.D., o esnada işlek cadde üstünde yolun karşısına geçmeye çalışan Yusuf Yücel’e çarptı.

Gül’ün korumasının çarptığı yaya öldü

Çarpma sonucu havalanan Yücel, metrelerce sürüklenerek ağır yaralandı. Araçta ise somut zarar meydana geldi. Kazanın peşinde ihbar üzerine durum yerine afiyet ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede durum yerine gelen sağlık durumu ekipleri, ağır yaralı Yücel’i yaptıkları birincil müdahalenin gerisinde ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı. Oysa ameliyata alınan Yücel, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

“Ölümcül bir kaza olduğunu söylediler”

Kazayla ilgili konuşan bir yurttaş, “Burada araçlar art arda bir vaziyetteydi, çok sayıda polis vardı. Fazla kalabalıktı, ölümcül bir kaza olduğunu söylediler. Ancak erkek mi hanımefendi mı kim olduğunu bilmiyorum. Zaten 1 saat geçtikten daha sonra durum yeri dağıldı. Abdullah Gül’ün koruması olabilir lakin tabi ben bilemiyorum. Durum yerine değin gitmedim” dedi.

Takriben 1 saat çözümleme yapıldı

Kazanın peşinde durum yerine gelen polis ekipleri, çevrede inceleme yaparak zabıt tuttu. Takriben 1 saat boyunca yapılan analiz ve çalışmaların ardından araba olay yerinden çekilirken, sürücü E.D. ise ifadesi içerlemek üzere emniyete götürüldü.

Polis ekiplerinin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir